Jak nakupovat na Aliexpress?

Nákupy z Aliexpress.com, jsou čím dál populárnější. Vše o Aliexpress, jsme shruli na našem webu. Pokud ho projdete celý, budete znát naprosto vše potřebné a nic Vás nebude moci nemile překvapit.

Aliexpress sdružuje jednotlivé prodejce a je součástí čínského gigantu Alibaba.com. Alibaba funguje na principu B2B (business to business) zatímco Aliexpress na principu B2C ( business to consumer). Princip je podobný, jako znáte z našeho Aukro.cz nebo Ebay.

Pokud Vás zajímá, jak nakupovat na eBay, i na něj Vám nabízíme návod: Jak nakupovat na eBayJak objednávat na aliexpress ve zkratce

Nákup jsme shrnuli do sedmi kroků. Záleží na Vás, jestli je projdete všechny nebo se zaměříte jen na tu část, se kterou potřebujete poradit. V každém kroku je odkaz, na který lze kliknout a přesměruje Vás na konkrétní návod.Než nakoupíte, zvažte všechny možnosti!

Nakupování na Aliexpress je, při dodržení všech zásad, bezpečené a výhodné. Nicméně, tak jako při každém nákupu přes internet, zvažte před koupí všechny možné situace, které mohou nastat..

Vezměte na vědomí, že pokud chcete v Číně koupit značkové zboží, většinou se bude jednat o kopii - padělek. Nelze se spoléhat ani na tvrzení prodejce. Tomu také většinou odpovídá cena. Takové zboží nemusí, ale také může, zabavit celnice a určit ho ke zničení. V takovém případě, si pro pozdější důkaz pro Aliexpress, vyžádejte písemné potvrzení od prodejce, že se jedná o originální zboží. Pokud by celnice zboží zabavila jako padělané, museli byste stihnout otevřít spor v ochranné lhůtě a jako důkaz jim předložit tvrzení prodejce plus dokument z celnice, abyste měli nárok na odškodnění.

Pokud nakoupíte např. nějakou dražší elektroniku a bude Vám doměřeno CLO + DPH a budete chtít z nějakého důvodu zboží poslat zpět a vrátit peníze, ve většině případech, dostanete od Aliexpress jen částku, kterou jste zaplatili na účet Aliexpress. Tj. o částku CLO + DPH + přepravné, můžete přijít.

U většiny zboží, garantuje prodejce záruku 1 rok. Jenže např. při reklamaci telefonu a jeho zaslání prodejci zpět, se také může stát, že nebudete mít zpět ani peníze a ani zboží. Na číňana Vám bez Aliexpress nezbyde žádná páka a bude záležet jen na jeho ochotě a serióznosti.

Pokud Vám Aliexpress z nějakého důvodu bude vracet peníze, dostanete je přepočtené aktuálním kurzem na České koruny. Částka odečtená z Vašeho účtu v korunách, se tedy nebude rovnat.

Doporučujeme pokračovat přečtením zásad a neb jak nenaletět, kde se dozvíte, jaké další nástrahy by na vás mohly číhat.