Nakupování na Ebay?

eBay.com je portál, sdružující prodejce - podobně jako čínský Aliexpress nebo naše Aukro.

Pokud by Vás zajímalo, jak nakupovat na Aliexpress i na ten máme návod: Jak nakupovat na Aliexpress.Než nakoupíte, zvažte všechny možnosti! A to nejen na eBay.

Ebay má dobře nastavený systém ochrany kupujících. Při dodržení všech zásad, je tedy nakupování bezpečené a seženete zboží za super ceny. Nicméně, tak jako při každém nákupu přes internet, zvažte před koupí všechny možné situace, které mohou nastat..

Značkové zboží, bude většinou padělané. Nemůžete se spoléhat ani na tvrzení prodejce. Měla by Vám být podezřelá např. nízká cena i když ani to nemusí být záruka. U nás je dovoz padělaného zboží protizákonné. Takové zboží tedy nemusí, ale také může, zabavit celnice a určit ho ke zničení a Vy byste tak mohli přijít o zboží i o peníze.

Pokud nakupíte dražší zboží a bude Vám doměřeno CLO + DPH a budete chtít z nějakého důvodu zboží poslat zpět a vrátit peníze, ve většině případech, dostanete od eBay jen částku, kterou jste zaplatili na účet eBay. Tj. o částku CLO + DPH + přepravné, můžete přijít.

Záruka u zboží, se dá považovat jen za symbolickou, protože pokud zašlete prodejci zboží zpět, může se stát, že prodejce přesto peníze nevrátí nebo zboží neopraví a vy tak nebudete mít ani jedno. Na prodejce bez eBaye nemáte žádné páky a bude záležet jen na jeho slušnosti.

Pokud Vám eBay - nebo jiný obchod, prodávající v cizí měně, z nějakého důvodu bude vracet peníze, dostanete je přepočtené aktuálním kurzem na České koruny. Částka odečtená z Vašeho účtu v korunách, se tedy bude lišit. Většinou proděláte.