Platba na aliexpress

Aliexpress bohužel nepodporuje platbu PayPal. Platba bankovním převodem je možná od $20,01 nicméně u nás jsou poplatky za takovou platbu zbytečně drahé (cca 250 - 1500 Kč dle výše částky) a taková transakce je administrativně složitější a navíc mimo Evropu trvá úhrada několik dní, proto je ideální platba kartou. Platba kartou do zahraničí není bankami zpoplatněna a mají celkem výhodný kurz.Výjimka potvrzuje pravidlo - některé banky u dolaru (a jakékoliv jiné měně než EUR) účtují konverzní poplatek cca 2% - jako např. mBank. Pokud u mBank budete platit přímo v EUR měně, výsledná suma se bude řídit pouze aktuálním kurzovním lístkem mBank (spread 3%). Od 1.3.2015 banka mění způsob převodu. Měna se bude převádět nově jen jednou kurzem VISA na České koruny s 5% poplatkem za konverzi měn. Konečná částka je tedy pro klienty mBank stejná jako doposud. EUR se bude od 1.3.2015 převádět kurzem VISA s poplatkem 3% za konverzi měn. O výhodnosti banky, ať si každý udělá názor sám.

Způsoby zúčtování transakcí bankami, jsou různé. Např.ČSOB využívá k převodu měny vlastní kurzy a jen v případě, kdy měna není na kurzovním lístku, využívá k přepočtu kurz karetní asociace - u VISA do USD a u MC do EUR a pak z této částky vlastním kurzem deviza prodej bez započtení dalších poplatků. Zjistěte si, jak to funguje u Vaší banky. Malou nápovědou, Vám může být článek z Měšce z roku 2008.

Kurzové rozdíly (postupy bank).

Akceptované platební karty a 3D secure na Aliexpress

Platit můžete platebními kartami MasterCard, Visa nebo Maestro. Zkontrolujte si však nejprve, zda máte svou kartou povoleny platby přes internet. Zjistíte to např. přes internetové bankovnictví.

Aliexpress používá zabezpečené šifrování pro přenos dat. Platby se tak nemusíte bát. Banky šifrovaný přenos dat, považují za dostatečně zabezpečený. Přesto je dobré si nastavit limit pro internetové platby - je to oddělené nastavení od ostatních plateb. Limit můžete pružně měnit tam a zpět, služba není zpoplatněna - pro jistotu však nahlédněte do ceníku své banky, jestli to zrovna ona nemá jinak.

Naposledy byl 3D secure kód vyžadován v prosinci 2014.

Další alternativou k platebním kartám a formou zabezpečení, je zřídit si virtuální platební kartu, kterou zaplatíte právě jen přes internet. Např. Virtuální platební karta Cetelem.

Nepodařilo se mi zaplatit platební kartou Visa Electron. Peníze byly v internetovém bankovnictví vidět jako blokované, avšak platba neproběhla a peníze byly po nějaké době opět odblokovány. Pokud by se Vám toto stalo a potřebovali byste peníze z blokace uvolnit rychleji, můžete zkusit zavolat na zákaznické oddělení Vaší banky. Tam mě přepojili na oddělení platebních karet a vyřešili k mé spokojenosti.Další metody platby a limity plateb viz tabulka níže:

podmínky platby

Výběr metody placení

Tak, jak vidíte na obrázku, zaškrtněte typ Vaší platební karty nebo vyberte jinou platební metodu, vyplňte všechny údaje a odešlete platbu.

zaplaceni

Po odeslání platby, se zobrazí stránka o úspěšném odeslání platby a něco v podobném znění, Vám přijde také na e-mail:

podekovani

Alipay

Jak vidíte na obrázku výše, můžete si pro příště, uložit údaje o své platební kartě na Alipay.

Pokud chcete Vaší uloženou kartu z Alipay vymazat nebo ji změnit, nemusíte se nutně do Alipay registrovat. Jednou vytvořená registrace, nejde zrušit - alespoň prozatím.

Pro smazání uložené karty na Aliexpress, musíte být přihlášení do Aliexpress: ve stejném menu jako se přihlašujete a zobrazujete své objednávky, najedete v roletce úplně dole na My Alipay a ještě jednou vyplníte přihlašovací údaje. Až teprve po přihlášení, použijte Odkaz na smazání uložené karty Alipay

Pokud rovnou kliknete na odkaz a nebudete přihlášení, po vyplnění přihlašovacích údajů, se stránka nedokáže na odkaz přesměrovat. Musíte na odkaz kliknout přihlášení!

V případě, že Vám Aliexpress z nějakého důvodu, bude vracet Vámi zaplacenou částku za zboží zpět, vrátí Vám částku ve vámi zvolené měně, ve které jste zboží nakoupili (dolar, euro) a ta se před přípsáním na Váš účet, přepočítá dle aktuálního kurzu. Nedostanete tedy tu stejnou částku, která se Vám odečetla z Vašeho účtu v korunách.

Platba neproběhla

Pokud se Vám nepodařilo zaplatit Vaší platební kartou, kterou je možné platit v zahraničí, překontrolujte nastavení výše limitu na kartě pro platbu přes internet. Pokud jste na nic nepřišli, zkuste platbu opakovat později.

Pokud Vaše platba skončí s chybou: "An error occured during webscript execution", podívejte se na možnost nastavení jazyka přímo v platební bráně viz obrázek. Jazyk změňte na "english" i přesto, že tam již nastavený je. Stránka se Vám obnoví v anglickém jazyce a platba už by měla proběhnout.

nastaveni jazyk platebni brana

Pokud máte zaplaceno, následuje Sledování zásilky, kde můžete zkontrolovat průběh Vaší objednávky, včetně toho, v jakém stavu zpracování, se právě nachází.