Platba na eBay

Pro placení na eBay je třeba, abyste měli založený účet na PayPal.

Někteří obchodníci sice akceptují platbu platební kartou, ale je jich minimum a většina jich akceptuje platbu právě pouze prostřednictvím PayPal. Souvisí s tím i ověření dodací adresy. Někteří obchodníci zasílají zboží pouze na ověřenou dodací adresu, což placením přes PayPal splňujete.

Navíc je takové placení bezpečené a pohodlné. Jakmile už máte založený účet, eBay Vás přesměruje na přihlašovací stránku Paypal, kde se jen přihlásíte, potvrdíte platbu a máte zaplaceno.

Pozor na placení bankovním převodem! V obchodních podmínkách eBay vyjmenovává konkrétní případy, kdy lze platit bankovním převodem. Pokud se dohodnete s prodejcem na takové platbě u jiného zboží, vystavujete se riziku, že nebudete pod ochranou eBay Money back guarantee. Budete sice moci otevřít na eBay spor, ale ten bude sloužit jen pro komunikaci s prodejcem. Nebude možné spor eskalovat!Tak tedy po kliknutí na "Buy it now" nebo v nákupním košíku na "Proceed to Checkout", budete přesměrováni na potvrzení objednávky.

platba

Zkontrolujte dodací adresu a pokud vše souhlasí, klikněte na "Continue".

Přihlášení do PayPal

Pokud už máte účet na Paypal, můžete se rovnou přihlásit a potvrdit platbu:

paypal login

Registrace PayPal

Pokud ještě účet na PayPal založený nemáte, vyberete "Create a PayPal account" a vyplníte formulář, který Vám Paypal nabídne. Pokud přejdete na tuto stránku z eBay, kde máte vytvořenu registraci, budete mít "Billing information" "Shipping adress" a "Contact information" již předvyplněné. Zvolíte heslo, pro kontrolu opíšete ještě jednou a kliknete na "agree and pay"

paypal registrace


Při Vaší úplně první platbě přes PayPal, uvidíte na svém účtu v blokaci, kromě té zaplacené za zboží na eBay, ještě druhou malou částku, blokovanou pro účely ověrení PayPalem. Tato je po několika dnech opět odblokována. .

Jen pro úplnost informací dodávám, že pokud Vám eBay z nějakého důvodu, bude vracet Vámi zaplacenou částku za zboží zpět, vrátí Vám částku ve vámi zvolené měně, ve které jste zboží nakoupili (dolar, euro) a ta se před přípsáním na Váš účet, přepočítá dle aktuálního kurzu. Nedostanete tedy tu stejnou částku, která se Vám odečetla z Vašeho účtu v korunách. Částka v Kč zaplacená vs refundovaná, se tedy nebude rovnat.

Po zaplacení, vám přijde e-mail od PayPal - potvrzení platby a od eBay s potvrzením objednávky. Občas přijde e-mail ještě od obchodníka. Další e-mail vám přijde, jakmile je zásilka odeslána.

Pak už zbývá jen zásilku sledovat a hlídat doručení, což je posáno opět v další kapitole.