Amazon česky

Amazon.cz eshop

Amazon u nás v září 2015, zahájil plný provoz svého nového skladu, vybudovaného v Dobrovízi u Kladna. Jeho zaměstnanci, zde vyřizují objednávky zboží pro evropské zákazníky.

Samostatný český web však Amazon neotevře.

Amazon.cz už umí česky

Od 7.11.2017 funguje česká verze populárního eshopu Amazon na adrese https://amazon.de kde si na pravé straně vedle tlačítka pro přihlášení, můžete zvolit jako jazyk češtinu a na tuto německou doménu přesměrovává i funkční adresa https://amazon.cz která přesměruje na německou doménu již s přednastavenou češtinou.

V češtině mohou zákazníci také komunikovat se zákazníckým servisem a klientskou podporou.

Amazon web překládá postupně, proto se může stát, že některé popisy zboží nebudou znít správně česky nebo ještě dokonce budou v původním německém jazyce. Další funkce v češtině a popisy zboží, budou postupně přibývat.Objednané zboží bude distribuováno i z logistických center v Česku. Záležet bude na druhu objednaného zboží a jeho aktuální dostupnosti. Bohužel český zákazník stále najde v nabídce i zboží, které k nám výrobce zatím nedoveze. Sem patří i chytré reproduktory Amazon Echo, které v Německu pořídíte (protože umí i Německy), ale do Česka vám je Amazon nedoveze (a česky neumí). Podle zástupců Amazonu by měla být tato nepříjemnost po lokalizaci webu postupně odbourána. Zda a kdy se to bude týkat i služeb a výrobků Amazonu, zůstává bez komentáře. Na začátku roku své zboží v Amazonu zalistovalo přes 3000 českých firem.

Poštovné?

Zaplatit můžete jak v eurech, tak v korunách. Pokud si na Amazonu objednáte zboží v hodnotě přes 39 eur (997 Kč), nebudete platit poštovné. Ceny se na e-shopu zobrazují v eurech, ale minimálně finální částku bude možné zobrazit i v českých korunách. Zákazník pak dostane na výběr, v jaké měně chce zboží zaplatit.

Zdroj: Jako první na změnu upozornila: lupa.czNákup však již dříve mohl v pohodě zvládout i člověk, který nevládl jazyky, případně návod poslouží lidem, kteří budou chtít nakupovat na britské verzi Amazonu, případně budou chtít poradit s přihlášením, kde je postup na všech doménách totožný.

Pokud si chcete přeložit britské stránký, ideální je, pokud používáte prohlížeč Google Chrome. V tomto prohlížeči, stačí jen kliknout pravým tlačítkem myši kdekoliv na stránce a vybrat z nabídky "přeložit do jazyka čeština"

Pokud prohlížeč nemáte a nechcete jej instalovat, můžete použít od Google stejný nástroj (jen není zabudovaný přímo v prohlížeči) a to překladač Google - celý odkaz na stránku (tedy např. https://www.amazon.co.uk/), zkopírujete do levého políčka překladače a potvrdíte (enter).

prekladac google

Stránky budou přeložené s chybami, ale ve většině případech velmi pomůže. Pokud Vám nebude fungovat odeslání nějakého formuláře (platba, registrace atd), doporučuji přepnout stránku do originálního zobrazení.