Jak nakupovat na eshopu Amazon?

Amazon.com je internetový obchod, který patří americké společnosti Amazon.com, Inc.

Amazon má jednotlivé prodejní portály pro:USA, Austrálii, Brazíli, Canadu, Čínu, Francii, Německo, Indii, Itálii, Japonsko, Mexico, Nizozemí, Španělsko a UK

Tento nejstarší a největší obchod svého druhu si oblíbíte, hlavně pokud jste fanoušek nějakého hudebního stylu, který u nás není masový nebo rádi čtete knihy v originálním znění. Na Amazonu totiž můžete nakoupit CD, DVD, knihy, elektroniku atd., které u nás buď vůbec neseženete nebo seženete, ale sáhnete si hlouběji do kapsy.

Knihy můžete nakupovat nejen v papírové podobě, ale i v elektronické podobě pro známou čtečku knih Amazon Kingle nebo tablet Kingle Fire, které firma vyrábí.Např. mým koníčkem, jsou šperky z polymerové hmoty. Sehnat publikace některých zahraničních lektorů a umělců, na našem trhu není vůbec možné a jiné publikace, když už tu dostupné jsou, jsou neúměrně drahé. Nemusíte kupovat jen nové knihy, ale i knihy z druhé ruky v dobrém stavu, za velmi dobré ceny.

Pro Českou republiku, je ideální nakupovat z evropského Amazonu než z amerického amazon.com a to hlavně kvůli Clu, DPH a nákladům na dopravu a také kvůli americkému formátu u DVD nebo elektroniky. Na americkém eshopu, můžete mít také větší problém se zasíláním do ČR. Variantou je, použít jednu z firem, nabízejících za úplatu registraci americké adresy pro zasílání zboží a poslání zboží do ČR.

Já se tedy zaměřuji na Evropu a to buď na amazon.co.uk nebo amazon.de

I tak, ale není vyhráno. Pokud chcete kupovat zboží, které již svou hodnotou bude přesahovat hranici osvobození od DPH nebo dokonce Cla, je třeba pročítat popis zboží od prodejce, kde je uvedeno, ze kterého skladu zboží posílá. Prodejci v těchto Evropských e-shopech, nezřídka kdy, zasílají zboží ze svých amerických skladů.Jak objednávat na Amazonu ve zkratce

Nákup jsem shrnula do šesti kroků. Záleží na Vás, jestli je projdete všechny nebo se zaměříte jen na tu část, se kterou potřebujete pomoct a poradit. V každém kroku je odkaz, na který lze kliknout a přesměruje Vás na konkrétní návod.