Vánoční dárek-clo

od: Janys » čt 06. 12. 2018, 09:17

Mám obdržet vánoční dárek od ceny z Kanady, v zásilce je zaplaceno i doručení do mého místa bydliště kde se nachází místně příslušná celnice. Vzhledem ke skutečnosti, kdy v roce 2017 pracovnice společnosti Amazon odmítla doručit zásilku pokud jí manželka nedodá osobní údaje, potvrzení o zaplacení doručení a obsah dárkové zásilky(přestože obsah byl uveden v příloze a pro nás měl být dárek překvapením, zaplacení doručení bylo uvedeno v kodu) se ptám jakým způsobem se dárek doručuje,proč v rozporu s GPR vyžadujeje osobní údaje RČ, bydlišzě, č. OP apod.

Jiné společnosti to po nás v případě dárku nikdy nevyžadovali (dárek jsme tehdy nepřijali a byl zaslán opětovně jinou společností)

Počet odpovědí: 1 | poslední aktualizace: čt 06. 12. 2018, 18:06

od: admin » čt 06. 12. 2018, 18:06
Dobrý den, obávám se, že Váš dotaz nesouvisí s nakupováním na Amazonu a tedy Vám na něj nemohu odpovědět. Myslím, že navíc mylně píšete, že pracovnice Amazonu chtěla po Vaší manželce ony údaje, já se však domnívám, že myslíte pracovníka na celnici. Dary mají jiná pravidla pro stanovení Cla a DPH a pokud se celníkovi bude zdát, že může jít o pokus vyhnout se těmto daním, může si vyžádat další dokumenty. Kontrola je namátková na zvážení každého pracovníka.